Jaký program zvolit na karneval?

04.02.2019

Plánujte pro děti uspořádat karneval a nevíte si rady s výběrem vhodného programu? Máme pro Vás několik typů společně s návodem na několik soutěží.

Nejprve je zapotřebí uvědomit si, jak staré děti a kolik se jich vašeho karnevalu může zúčastnit. Pokud nemůžete vycházet z předešlých let, jelikož karneval pořádáte poprvé, podívejte se na statistiku obce. 

Po zvážení věkové hranice a návštěvnosti můžete začít s výběrem jednotlivých soutěží, dětských písniček na diskotéku a s přípravou odměn pro děti za jejich účast v soutěžích. Níže jsem pro vás připravili dvě osvědčené soutěže, které děti určitě zaujmou.

Židličky 

Soutěž pro větší počet dětí.

Pravidla soutěže:

Hraje hudba, děti se točí okolo židliček do kruhu, jakmile se hudba stopne, děti se musí rychle posadit na volné židličky. Každým kolem se odendá jedna ze židliček a tím ubyde místo vždy pro jedno díte, které vypadne. Vyhrává dítě, které si sedne na poslední židli.

Co budete potřebovat:

  • ozvučení
  • židličky dle možností doporučujeme 10 max. 15 ks
  • odměny pro děti za účast v soutěžích

Příprava soutěže:

  • Před karnevalem si připravíte play list dětských písniček.
  • Před započáním soutěže připravíte židličky do středu místnosti a postavíte je zády do středa kruhu.

Náš typ: Pokud nemáte dostatek místa nebo židlí, místo židliček můžete využít podsedáky.

Mumie 

Soutěž, která je postavena na týmové spolupráci.

Pravidla soutěže:

Děti sestaví dvojice, které v týmu budou mezi sebou soutěžit. Každá dvojice dostane toaletní papír a po odstartování soutěže má za úkol jednoho z člena týmu zabalit jako mumii. Vyhrává nejlépe a nejrychleji zabalená mumie.

Co budete potřebovat:

  • toaletní papír do každé dvojice (do jednoho soutěžního kola doporučujeme zařadit 3-4 dvojic). Soutěžní kola se můžou opakovat např. mladší a starší děti.

Příprava soutěže:

  • Před karnevalem si připravte zásobu toaletního papíru.

Náš typ: Kromě rychlosti můžete hodnotit také týmovou spolupráci.

Nevíte si rady?

Pokud si netroufáte samy se o program postarat, není se z čeho obávat. Program vč. celého technického zajištění přenechejte animátorům, kteří mají s podobnými akcemi bohaté zkušenosti a postarají se Vám o kompletní program vč. ozvučení i moderování.

Jaká je cena za profesionální program?

Pokud se obáváte vysokých cen, které si jako nevýdělečná organizace nemůžete dovolit, nemusíte se se bát, že je vše ztracené a jednoduše poptejte několik animátorů a vyberte si z jejich nabídky tu, která Vám nejvíce vyhovuje.

Nejnižší ani nejvyšší cena neznamená nejlepší!

Při výběru dodavatele si dejte pozor a vycházejte také ze zkušeností ostatních klientů. Nejdůležitější je, aby daný dodavatel byl spolehliví. Není nic horšího, než v den akce zjistit, že na vás divadélko zapomnělo a váš karneval nestíhá.

Spolehlivost na prvním místě!

Bojíte se, že natrefíte zrovna na nespolehlivého animátora? S námi se bát nemusíte! Jako agentura nabízíme pouze osobně prověřené animátory, za které se můžeme zaručit. To v praxi znamená, že pokud např. animátor onemocní. pošleme na jeho místo adekvátní náhradu a výsledek ani nepoznáte.